Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen programların ilki Şehitlikte çelenk sunumu ile başladı. Düzce Şehitliği’nde düzenlenen programa Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, İl Müdürümüz Zeki YILDIRIM, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, ve gaziler ve şehit yakınları katıldı.
Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, Şehitlikteki anıta çelenk koydu. Daha sonra  sırasıyla Düzce Belediye Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanlığı çelenklerini sundular. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  Anma programında Şehitler için Saygı Atışı gerçekleştirildi.
Şehitlikteki program Kur’an-ı Kerim okunması, dua edilmesi ve şehit kabirlerinin ziyareti ile sona erdi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Programı Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikle devam etti. Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Son Sözümüz Vatan” adlı drama gösterisi katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi.

Daha sonra Valimiz ve protokol üyeleri Şehitler Günü Anma etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri ile birlikte,  İl Müdürlüğümüzce düzenlenen yemek programında bir araya geldiler. Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı ve İl Müdürümüz Zeki YILDIRIM yemek programı öncesi Şehit Aileleri ve Gazileri ve Gazi Ailelerini masalarında tek tek ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Program yapılan dua ile sona erdi. 


Sonraki Sayfa: Şehidimiz Ertuğrul Tuğra KAVUN Son Yolcuğuna Uğurlandı

Önceki Sayfa : Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimiz Büro Hizmetlerinde Görevlendirilecek