Çocuklarımızdan Mehmetçiğe Mektup

             Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Çocuk Hakları Komite üyeleri ve Çocuk Evleri Sitelerimizde koruma ve bakım altında  kalan çocuklarımızın birlikte hazırlamış olduğu “Bir Dua Bir Dilek” projesi ile Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize yazdıkları mektupları ve yaptıkları resimleri, Afrin’e gönderilmek üzere Valimiz Sayın Zülkif Dağlı’ya teslim ettiler. Çocuklar tarafından yazılan duygu yüklü mektuplar ve yapılan resimler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Zeki Yıldırım ve çocuklar tarafından Sayın Valimize sunuldu. 
Törende çocuklar tarafından yazılan bir mektup okundu. Okunan mektupta “ Sevgili kahraman askerlerimiz. Kelimeler yetmez ya bazen anlatmaya sayfalarca yazabilirim siz kahramanlarımıza ama önemli olan yürekten hissetmek ya bazı şeyleri, tek yürek tek ses olabilmek ya Türk Halkı olarak öyleyiz işte. Dualarımızla her an, her saniye dillerimizde, evlerimizdesiniz. Ne demiş Mehmet Akif  “Arkadaş! Yurduma alçaklara uğratma sakın. Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın…” Anlı, şanlı mücadelelerle bu günlere gelmiş yüce ulusumuz her zaman mazlumun yanında oldu sayenizde olmaya devam da ediyor. Bu millet askerlerine her zaman minnettardır. Bende görevlerimi yerine getirerek, her gün yeni şeyler öğrenerek, çok çalışıp, çok okuyarak ülkeme yararlı bir evlat Mehmetçiğime layık bir fert olmak için çalışıyorum. Bu projeye öncülük eden isimlerden biri olarak askerlerimize mektuplarınızı ulaştıracağız dediğimizde arkadaşlarımızın gözündeki ışığı ve mutluluğu görseydiniz gurur duyardınız. İşte böyle temiz çocuklar, böyle yürekli askerler, böyle emektar anneler, böyle fedakar babalar varken her zaman dediğimiz gibi vatan sana canım feda. Yüce rabbim yar ve yardımcınız olsun. Sizleri ve ailelerinizi alınlarınızdan öpüyoruz. Allah’a emanet olun. ” ifadelerine yer verildi. 
       Okunan duygu yüklü mektubun ardından Valimiz Sayın Zülkif Dağlı; “ Bizde alkışlıyoruz gerçekten çok güzel. Bundan daha güzel duygular ifade edilemez. Koruma altındaki çocuklarımız Çocuk Hakları Komitemiz ile birlikte akıllarına böyle bir şey gelmiş. Böyle güzel bir düşünceyi fiiliyata geçirmek istemişler. Mektup yazmak suretiyle oradaki askerlerimize duygularını, düşüncelerini ifade ediyorlar. Hatta okuma yazma bilmeyen çocuklarımız resim çizerek duygularını ifade ediyorlar. Tabi bu çocuklarımızın büyüklüğünü, gönüllerini, yüreklerinin büyüklüğünü sevgi ve sempatilerinin ne derece fazla olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Hepsini kutluyoruz, çok teşekkür ediyoruz, sağlıklar diliyoruz hem askerlerimize hem bu çocuklarımıza.” ifadelerinde bulundu. 
Sonraki Sayfa: Ocak Ayı Doğum Yardımı Ödemesi

Önceki Sayfa : Halter Şampiyonu Sporcularımız Genel Müdürümüzü Ziyaret Etti