Kıbrıs Gazilerimize Milli Mücadele Madalyaları Törenle Verildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından, Bakanlığımız Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda Milli Mücadele Madalyaları ve Beratları gazilerimize düzenlenen törenle verildi.

Milli Mücadele ve Tevcih törenine; Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa ÇETİNKAYA, Garnizon Komutanı Albay Hakan BAYRI,  Vali Yardımcısı Abdulgani MAĞ, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaver GÖSTERİŞLİ, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Metin UÇAR, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Vekili Av. Sinan YILMAZ, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan DURU, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Zeki YILDIRIM, SGK İl Müdürü Necmi KÖROĞLU, İş Kur İl Müdürü Ferhat ACAR, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Vedat NEFESOĞLU, kıymetli gazilerimiz ve aileleri katılım gösterdiler.

Düzce Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen tören, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI ve İl Müdürümüz Zeki YILDIRIM’ın gazilerimize hitaben gerçekleştirdiği konuşmasıyla devam etti. Tören, Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI’nın ve Protokol üyelerinin gazilerimize madalyalarını takdim etmesiyle sona erdi. Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak gazi unvanı kazanan değerli gazilerimizi bir kez daha kutluyor, madalyalarını takdim etmekten dolayı onur duyuyoruz. Vatan mücadelesinde ebediyete göç etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.