Şehidimiz Furkan KAPLANBABA Son Yolculuğuna Uğurlandı

            Erzincan'ın İliç ilçesi Savaş Geçidi mevkiinde meydana gelen trafik kazasında içinde bulunduğu kamyonetin şarampole yuvarlanması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba, Merkez Cedidiye Camiide düzenlenen törenle ebediyete uğurlandı.
25 yaşındaki şehidimizin Kalıcı Konutlar Yeşiltepe Mahallesi’ndeki evine Düzce Belediyesi tarafından taziye çadırı kurularak, şehit evine cenaze için gerekli hazırlıkları yapıldı. Şehidimizin cenazesi Erzincan’dan uçakla getirildiği İzmit’ten karayolu ile Düzce’ye getirildi. Gece saatlerinde Düzce’de olan şehidimiz Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Sabah baba evine getirilen Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba naaşı helallik alınmasının ardından Cedidiye Camii’ne getirildi.
          Törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ile Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilciler, askeri erkan ile şehidimizi son yolcuğunda yalnız bırakmak istemeyen binlerce vatandaşlar katıldı. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazını İl Müftüsü Hüseyin Can kıldırdı.
           Şehidimizin acılı ailesini ASDEP personellerimiz yalnız bırakmayarak acılarına ortak oldular.
Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen törenin ardından omuzlara alınan şehidin naaşı Düzce Şehitliği’nde toprağa verildi.
Sonraki Sayfa: Kore Gazimizin Hayali Gerçek Oldu

Önceki Sayfa : Yaşlılar Haftası 'Yaşlılar Oyunları' İle Kutlandı